Slovan na Kodeljevem z boljšim drugim polčasom do zmage

Sosedski derbi, izenačen prvi polčas, na koncu pa odločile izkušnje Slovana = kratek povzetek naše tekme 19. kroga lige NLB.

Naši člani, ponovno z izjemno podporo, ki je povsem preglasila ljubljansko občinstvo, se niso ustrašili domačega tekmeca, ki je v spomladanski del vstopil z novimi okrepitvami. Fantje so bili izenačen boj z domačini, s hitro igro in lepimi zadetki, so navdušili naše navijače. Odlično formo sta v prvem polčasu kazala oba vratarja, še posebej Domen LIpužič, ki je preprečil kar 3 sedemetrovke Kenanu Pajtu. Slovan pa je na koncu le dobil prvi polčas z zadetkom prednosti (14:13).

V drugem polčasu pa žal ne tako odlična igra, vsaj ne v napadu. Naši so zgrešili preveč zanesljivih strelov, obramba ni bila na takšnem nivoju in domačini so se počasi odlepili na varnih pet zadetkov prednosti (20:15 v 42. minuti). Škofljiški fantje vseeno niso povsem popustili, se 4 minute pred koncem približali na minus tri, več kot to pa jim žal ni uspelo. Slovan je na koncu zmagal z rezultatom 31:25.

Najučinkovitejši v naših vrstah je bil tokrat Timotej Drnovšek, ki je šestkrat zatresel nasprotnikovo mrežo. Pet zadetkov pa je prispeval Luka Kljun.

Prihodnji teden sledi reprezentančni teden, zato za vikend ni tekem lige NLB. 23. marca pa v našo dvorano prihaja ekipa RK Jeruzalem Ormož, ki na lestvici lovi mesta za evropska tekmovanja.

Matic Pipp (RD LL Grosist Slovan): "Spet je za nami težka tekma. Vedeli smo, kaj nas čaka. Vedeli smo, da jih bo prišlo večino iz Škofljice podpirat, tudi naših navijačev je bilo veliko. Videli so lahko zanimivo tekmo in hvala našim navijačem, ker so prišli. Mi smo se dobro pripravili na njih in na koncu zasluženo zmagali."

Mark Lipovac (ŠRD Škofljica): "Tekmo smo začeli dobro in prvi polčas odigrali solidno, nato pa nismo zadevali neoviranih strelov, kar nas je stalo zmage. Na Slovan, ki je z novimi igralci močan, smo se zelo dobro pripravili, a žal se nam ni izšlo. Obrambo smo odigrali dobro, v napadu pa nam je zmanjkalo športne sreče."

Liga NLB, 19. krog, sobota, 9. marec 2024
RD LL Grosist Slovan
 - ŠRD Škofljica 31:25 (14:13)
Športna dvorana Kodeljevo, sodnika Aleš Gorenc in Silvo Košir, 800 gledalcev
RD Slovan: Krbavčič (17 obramb), Mlakar; Novak, Grojzdek, Pajt 7, Stojnić, Pipp 8, Kovačević, Mlivić 5, Perić 1, Pirc, Budja 5, Nenadić 1, Kovačič 2, Grebenc 2
ŠRD Škofljica: Šalamon (8 obramb), Lipužič 1 (4 obrambe); Dolinšek Kogoj, Kljun 5, Levstek, Gliha, Juš Rot 1, Lipovac 4, A. Pangerc, Lešek 3, Nosan 1, Šnajdar, Etling 1, M. Pangerc 1, Drnovšek 6, Jon Rot 2
Izključitve: Slovan 14 min; Škofljica 10 min
Sedemetrovke: Slovan 2 (6); Škofljica 5 (8)