Članska ekipa pokazala dober odpor ekipi Gorenja

Članska ekipa je, po 26 letih, odigrala prvo tekmo v prvi slovenski rokometni ligi - ligi NLB.


Tekma 1. kroga lige NLB proti domači ekipi RK Gorenje Velenje se je tokrat, zaradi zasedenosti velenjske Rdeče dvorane, odigrala v športni dvorani Slovenj Gradec. Naši so, izredno motivirani, odlično odprli srečanje in bili enakovreden tekmec. Še več, po desetih minutah, so po dveh zaporednih zadetkih Kljuna povedli z 3:5 in navdušili naše navijače, ki so naše več kot odlično podpirali skozi celotno srečanje. Sledilo je izenačenje in še nekaj vodstev naših, nato pa so domačini zadnjih 5 minut izkoristili nezbranost naših in polčas dobili z rezultatom 12:9.


V drugem polčasu je še naprej sledila izenačena igra z rahlo prednostjo domačinov. Vratar slednjih, Emir Taletović, pa je na sceno stopil v zadnji četrtini tekme in z nekaj obrambami preprečil našim, da bi se približali domačinom. Le-ti so to izkoristili in prednost povišali ter tako osvojili prvi par točk. Končni rezultat srečanja je bil 30:26.


Ne glede na poraz s šestimi zadetki razlike, so naši člani na otvoritveni tekmi sezone pustili več kot dober vtis in tako pokazali da bodo trd oreh vsakemu nasprotniku.

Prva strelca naše ekipa sta bila Juš Rot in Luka Kljun, ki sta dosegla vsak po pet zadetkov. 


Naslednja tekma sledi že v nedeljo (17. septembra ob 19:00), ko v domači dvorani gostimo ekipo RK Dobova.


Blaž Nosan (ŠRD Škofljica): ˝Vedeli smo kaj nas čaka, težak nasprotnik in absolutni favorit tekme. Začeli smo sproščeno. Videli smo, da jim lahko pariramo, ampak smo na trenutke odigrali neizkušeno. Zaslužena zmaga Velenjčanov, mi pa gremo naslednji teden v novo tekmo.˝


Emir Taletović (RK Gorenje Velenje): ˝Prvi krog je vedno eden izmed težjih, zato smo se morali dobro pripraviti na nasprotnika. Menim, da danes nismo prikazali naše najboljše igre. Je še nekaj malenkosti, ki jih moramo popraviti tako v obrambi kot v napadu, ampak na koncu se veselimo zmage in prvih dveh točk.˝


Liga NLB, 1. krog, sobota, 9. september
RK Gorenje Velenje - ŠRD Škofljica 30:24 (12:9)
Športna dvorana Slovenj Gradec, sodnika Dejan in Igor Ivančič
RK Gorenje Velenje: Teletovič (8 obramb), Skok (1 obramba), Verboten; 
Haseljić 1, Pipp 5, Pajt, Velić 4, Maričić 3, Drobež 1,  Sokolič 3 , Šiško 6, Slatinek Jovičič 6, Predović, Hriberšek 1,
ŠRD Škofljica: Lipužič (1 obramba), Šalamon (3 obrambe); Dolinšek Kogoj 2, Kljun 5, Regner, Levstek, Gliha, Juš Rot 5, Lešek 4, Krese 2, Nosan 1, Šnajdar, Etling, M. Pangerc 1, Drnovšek 1, Jon Rot 2
Izključitve:  Gorenje 16 min; Škofljica 8 min
Sedemetrovke: Gorenje 1 (1); Škofljica 3 (4)
Rdeč karton: Predovič (22. min)
Deli objavo