Ribnica do visoke zmage proti naši članski ekipi

V dvanajstem krogu lige NLB se je naša članska ekipa podala na gostovanje v ŠCR Ribnica proti tamkajšni domači ekipi RD Riko RIbnica.


Domačini, ki so pred tem v sredinem večeru izgubili proti koroški ekipi RK Slovenj Gradec in izpadli s pokalnega tekmovanja, so pred srečanjem napovedali da so povsem oslabljeni, a temu vendarle ni bilo povsem tako. V tekmo so naši krenili premalo odločni v napadu, v obrambi pa domačinom puščali, da so dosegali lahke zadetke. Če so v prvih minutah še držali stik z ribniško ekipo, pa je slednja v drugi četrtini tekme prednost zanesljivo višala. Tako so v 25. minuti prvič na srečanju, z zadetkom igralca tekme Brina Cimermana, povedli z dvomestno razliko. Nekaj minut kasneje pa so na odmor odšli s prednostjo dvanajstih zadetkov (24:12).


Očitno je "povzdignjen glas" trenerja Sebastjana Obajdina v garderobi zalegel, saj so naši fantje zaigfrali boljše, a vsekakor ne dovolj da bi razlika očitno kopnela. Ekipi sta igrali enakovredno igro, a je bila prednost s prvega dela dovolj velika, da zmaga domačih tokrat ni bila niti malo ogrožena. Največ kar so se naši v drugem delu približali, je bil zastanek za sedem zadetkiov. Zadnji sodnikov žvižg pa sta ekipi pričakali z rezultatom 39:30.

 

S sedmimi zadetki je bil v naši ekipi najuspešenjši Juš Rot, medtem ko je šest zadetkov dosegel Blaž Nosan. Omeniti velja še mladega vratarja Matevža Mlakarja, ki je ob odsotnosti obolelega Marka Šalamona, odlično izkoristil minute in danes zbral 10 obramb. 


Brin Cimerman (RD Riko Ribnica): "Na Škofljico smo se dobro pripravili in je nikakor nismo podcenjevali. Držali smo se načrta, ki smo si ga zastavili in to nam je hitro prineslo tudi rezultat, saj smo ob polčasu vodili z 12-imi zadetki prednosti. V nadaljevanju smo se dvakrat spopadli s situacijo, ko smo imeli kar tri igralce izključene, a kljub vsemu tekmo mirno pripeljali do konca in zasluženo slavili.''


Aljaž Levstek (ŠRD Škofljica): 'V tekmo smo ob izjemni navijaški podpori vstopili v veliki želji po zmagi, a ob tem povsem pogoreli. Slabo smo se držali dogovora, imeli preveč izgubljenih žog ter premalo zbranosti pri zaključnih strelih. Ribnica je vse to kaznovala. V nadaljevanju smo zaigrali bolje, a je bil zaostanek iz prvega polčasa previsok.''


V soboto pa sledi še zadnje dejanje v letu 2023, ko v našo dvorano prihaja aktualni državni prvak RK Celje Pivovarna Laško. Dvoboj bo v soboto, 16. decembra 2023 ob 19:00.


Liga NLB, 12. krog, sobota,9. december
RD RIKO RIbnica - ŠRD Škofljica 39:30 (24:12)
Športna dvorana ŠCR RIbnica, sodnika Boštjan Žitnik in Brstin Kavalar, 210 gledalcev
RD Riko RIbnica: Dobaj (14 obramb), Braunovič (4 obrambe); Pogorelec 1, MIhelič 2, Žagar 6, Ljevar 8, Pirnar, Begić Zbačnik 6, Skol, CImerman 7, Đekič, Knavs 3, Zakrajšek, M. Nosan 2, Grebenc, Hrastnik 4
ŠRD Škofljica: Lipužič (1obramb), Mlakar (10 obramba); Dolinšek Kogoj, Kljun 2, Levstek 2, Gliha 2, Juš Rot 7, A. Pangerc 1, Lešek 1, Krese 2, Nosan 6, Šnajdar 2, Etling 1, M. Pangerc 3, Drnovšek, Jon Rot 1
Izključitve: Ribnica 10 min; Škofljica 8 min
Sedemetrovke: Ribnica 4 (5); Škofljica 4 (6)


Lestvica po odigranih dveh krogih se nahaja tukaj


Deli objavo