Ormož z boljšim drugim polčasom do zmage

Zaključena je prva od dveh zaporednih domačih tekem naše članske ekipe, zmagala pa je ekipa RK Jeruzalem Ormož.

Tudi tokrat sta ekipi igrali v lepem navijaškem vzdušju, saj so tudi gostujoči navijači poskrbeli za navijanje. Naši so odlično otvorili srečanje in takoj povedli z rezultatom 2:0. Nato sta ekipi prikazali nervozno igro na obeh straneh igrišča, a po nekaj minutah naši prvič povedli s tremi zadetki prednosti (3:0). Gostje, ki lovijo evropsko vstopnico, se niso predali in niso pustili našim, da bi prednost povišali. Vse do konca polčasa so držali prednost dveh zadetkov, štiri minute pred odmorom, z zadetkom Glihe, ponovno povedli s plus 3, nato pa nekaj slabih naših fantov minut in na polčas odšli samo z zadetkom prednosti (13:12).

Po petnjastminutnem odmoru pa najverjetneje odločilen trenutek tekme. Gostje so izkoristili mlahavo igro naših in z delnim izidom 1:3 zaostanek preobrnili v prednost. Prezrcalnjena zgodba s prvega dela torej. Ormožani so nato narekovali tempo in sedem minut pred koncem povedli s tremi zadetki prednosti (20:23). Naši niso obupali in so štiri minute pred koncem približali na zadetek zaostanka (22:23). A žal je bilo to največ kar so zmogli v končnici in gostje so zmagali z rezultatom 25:27.

"Titulo" prvega strelca naše ekipe sta, s šestimi zadetki, osvojila Luka Kljun in Matija Gliha.

V sredo, 27. marca ob 19:00, sledi še drugi del "rokometnega dvojčka" tekem, ko gostimo ekipo RD Koper

Luka Kljun (ŠRD Škofljica): "Menim da so nam danes zmanjkale neke potrebne izkušnje, da bi lahko odnesli kakšno točko. Dobro smo parirali Ormožu, a na koncu je žal zmanjkalo tudi nekaj športne sreče in Ormož je zasluženo zmagal."

Tadej Sok (RK Jeruzalem Ormož): "Vedeli smo, da bo to izredno težko tekma. Škofljica je, še posebej doma, izredno neugodna ekipa. Lovijo točke, ki so pomembne za obstanek. MI smo sicer slabo začeli, a smo na srečo dobro končali. Za nami je je dobra tekma, a menim da smo na koncu zasluženo zmagali."

Liga NLB, 20. krog, sobota, 23. marec 2024
ŠRD Škofljica - RK Jeruzalem Ormož 25:27 (13:12)
Športna dvorana OŠ Škofljica, sodnika Miloš Turnšek in Dejan Čretnik, 342 gledalcev
ŠRD Škofljica: Šalamon (8 obrambi) 1, Lipužič; Dolinšek Kogoj, Kljun 6, Levstek, Gliha 6, Juš Rot 4, Lipovac, A. Pangerc, Lešek 1, Nosan 2, Šnajdar, Etling, M. Pangerc 1, Drnovšek 4, Jon Rot 1
RK Jeruzalem Ormož: Zemljič, Balent, Ranfl (13 obramb); Munda 2, Sok 6, VIncek, Žuran, G. Hebar, M. Hebar 4, Šulek 4, Blagotinšek, Pungartnik 2, Krabonja, Kolmančič 1, Jerenc 8,
Izključitve: Škofljica 2 min; Ormož 16 min
Sedemetrovke: Škofljica 2 (5); Ormož 5 (6)