Na Krimu zmaga proti sosedski ekipi MRK Ljubljana

Zadnja tekma v aprilu, predzadnja gostujoča v tej sezoni in druga zmaga v letu 2024 je izkupiček naših na zadnji aprilski petek v dvorani Krim v Ljubljani.

Varovanci trenerja Aleša Repine so srečanje proti sosedom MRK Ljubljana pričeli slabše kot kaže končni izid srečanja. Gostje so, z rezultatom 2:1, prevzeli nadaljno pobudo in jo imeli v rokah celotni prvi polčas. V 13. minuti so prvič povedli s tremi zadetki prednosti (9:6). Naši niso pustili, da bi se domačini odlepili in so jim ves čas dihali za ovratnik. Nekaj slabših trenutkov ob koncu polčasa in ljubljanska zasedba je ponovno povedla s +3 (16:13). Rezultat polčasa pa je z uspešno izvedeno sedemmetrovko postavil prvi strelec naše ekipe - Matic Pangerc (16:14).

V drugem polčasu pa so se naši vendarle zbudili. Na  vratih je Marka Šalamona zamenjal Domen Lipužič, ki je z nekaj obrambami pripomogel, da so njegovi soigralci dosegli nekaj hitrih zadetkov in s tem preobrnili rezultat. Enajst minut pred koncem so tako prvič na tekmi povedli s +5 (21:26). V zadnjih minutah so nato malce popustili, domačini so znižali zaostanek in ekipi sta srečanje končali z rezultatom 27:30.

Prvi strelec naše ekipe je bil Matic Pangerc, ki je prispeval sedem zadetkov, dva manj (5) pa jih je dosegel Jon Rot.

Sledi tekmovalni premor, ki bo trajal vse do 18. maja. Takrat v naši dvorani gostimo ekipo RD Riko RIbnica.

Jaka Kamenicki (MRK Ljubljana): "Za nami je težka tekma. Žal smo imeli v drugem polčasu preveč zgrešenih strelov in zapravljenih priložnosti."

Domen Lipužič (ŠRD Škofljica): "Po malo slabšem prvem polčasu smo se zbrali in bolje odigrali v drugem. Zadeli smo priložnosti in čvrsto igrali v obrambi. Čestitke soigralcem in nasprotni ekipi."

Liga NLB, 24. krog, petek, 26. april 2024
MRK Ljubljana - ŠRD Škofljica 27:30 (16:14)
Športna dvorana Krim Ljubljana, sodnika Aljoša Žibert in MIran Teršek, 135 gledalcev
MRK Ljubljana: Logar (8 obramb), Gaberc (3 obrambe); V. Lukman 4, Vrbinc, Jaklič 3, Novak 2, Brulec 2, Nosan, Makivić 3, Kamenicki 7, Pernovšek, Tomšić 6,
ŠRD Škofljica: Šalamon (3 obrambe), Lipužič (8 obramb); Dolinšek, Kljun, ,Levstek 2, Gliha 3, Juš Rot 3, Lipovac, Lešek 3, Nosan 3, Šnajdar, Gregorič, Etling, M. Pangerc 7, Drnovšek 2, Jon Rot 5
Izključitve: Ljubljana 8 min; Škofljica 12 min
Sedemetrovke: Ljubljana 5 (6); Škofljica 6 (7)