Krkaši "poplavili" naše člane

Novo težko gostovanje je za našo člansko ekipo, saj je v sedemnajstem krogu lige NLB gostovala pri Moškem rokometnem klubu Krka Novo mesto in doživela visok poraz.

Krkaši so prejšnji vikend z zmago v osmini finala EHF pokala napredovali med najboljših osem v tem tekmovanju, med tednom pa odigrali zaostalo tekmo. A kljub temu proti našim ni bilo videti kančka utrujenosti. Kvečjemu ravno nasprotno. V prvih minutah so naši fantje še držali rahel stik z domačini, nato pa so v drugem delu prvega polčasa rokometaši z dolenjske prestolnice prednost poviševali in polčas dobili z rezultatom 21:16.

V prvih minutah drugega polčasa so naši nekako še uspevali zdržati zaostanek petih, šestih zadetkov, v zadnji četrtini tekme pa jih je v obup spravljal domači vratar Blaž Brajer, ki je z obrambami svojim soigralcem omogočil, da so prednost povišali na dvomestno število. Tako so gledaci v dvorani Marof videli zmago Krkašev z rezultatom 37:23.

Prvi strelec naših je bil tokrat Matic Pangerc, ki je prispeval pet zadetkov, štirikrat pa je žogo v nasprotnikovo mrežo pospravil Juš Rot.

Časa za počitek ni veliko, saj jih že v soboto čaka tekma proti RD Urbanscape Loka - edem izmed tekmecev za obstanek v ligi. Dvoboj bo v soboto, 2. marca 2024, ob 19:00 v naši športni dvorani.

Blaž Brajer (MRK Krka): "Mislim, da smo pokazali več od Škofljice. Tekmo smo začeli zbrano in motivirano, kar je na koncu pokazal tudi rezultat. Vesel sem, da sem po mnenju trenerja Skoka igralec tekme, vesel pa tudi za priložnost in zaupanje celotne ekipe."

Blaž Nosan (ŠRD Škofljica) "V prvem polčasu smo imeli za nas dokaj ugoden rezultat. V drugem delu pa nam igra enostavno ni stekla, zadeli smo le šest zadetkov. Čestitam Krki za zasluženo zmago."

Liga NLB, 17. krog, sobota, 24. februar 2024
MRK Krka - ŠRD Škofljica 37:23 (21:16)
Športna dvorana Marof, sodnika Miha Satler in Žan Pukšič, 243 gledalcev
MRK Krka: Rauh (1 obramba), Blaževič (4 obrambe), Brajer (11 obramb); Bradeško 2, Majstorovič 15, Muhič 3. L. Rašo 2, Vukić 2, Stanojević 5, D. Rašo 2, Zajc 4, NIkolić, Lavrič, Kukman, Matko, Horvat 2,
ŠRD Škofljica: Mlakar, Šalamon 1 (3 obrambi); Dolinšek Kogoj, Kljun 2, M. Pangerc 5, Gliha 1, Juš Rot 4, A. Pangerc, Lešek 2, Krese, Šnajdar 2, Etling, Nosan 1, Drnovšek 1, Levstek ,Jon Rot 3
Izključitve: Krka 12 min; Škofljica 8 min
Sedemetrovke: Krka 5 (6); Škofljica 3 (8)